LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Irfan Hysenbelliut nuk i del e keqja/ Sulmon sërish Ramën: Njeri i sëmurë

22 Mars 2023, 11:15, Aktualitet CNA

Irfan Hysenbelliut nuk i del e keqja/ Sulmon sërish Ramën: Njeri i

Irfan Hysenbelliu, pronari i disa bizneseve dhe mediave, ka reaguar pas aksionit të IKMT-së ditën e sotme për konfiskimin e dy godinave të "Prestige Resort".

Hysenbelliu ka folur me gjuhë të ashpër ndaj kryeministrit duke e quajtur një njeri të sëmurë dhe shpirtzi.

Sërish, Hysenbelliu ka justifikuar veten duke thënë se arsyeja pse Rama po e sulmon është për shkak të linjës editoriale të mediave të tij dhe si pasojë e zgjedhjeve që po afrojnë.

Ndihem shumë i qetë se nga një njeri i sëmurë ca nuk pret. Raportet me kryeministrin kanë qenë shumë të mira, për shkak se gjë tjetër tregon nga jashtë dhe tjetër gjë ka nga brenda. Shpirti i tij është i zi, bashkë me kreun e IKMT-së. Kemi pasur debate me njëri-tjetrin, është një aktor shumë i zoti. Kur isha në Amerikë, ai i vuri tritolin. Ne ishim në një hotel në Athinë dhe ai ishte me familjen aty, vinte vërdallë nëpër korridore, çfarë e shqetëson kaq shumë atë njëri? Çfarë e ka shqetësuar Ramën linja editoriale? Zgjedhjet që po afrojnë? Çfarë?", shprehet Hysenbelliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga