LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjerimi i rrugës Elbasan – Qafë-Thanë/ Vijon ndërtimi i nënkalimeve, synohet shkurtimi i distancave

22 Mars 2023, 10:07, Aktualitet CNA

Zgjerimi i rrugës Elbasan – Qafë-Thanë/ Vijon

Kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje nga puna në kantierin e rrugës Elbasan - Qafë-Thanë ku po vijon puna për ndërtimin dhe zhvillimin e këtij aksi.

Rama nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, ka bërë të ditur se ky aks do të shkurtojë rrënjësisht distancat dhe do të kthehet në një rrugë interurbane me katër korsi.

“Kantieri për zgjerimin e rrugës Elbasan-Qafë Thanë, ku puna vijon për ndërtimin e nënkalimeve, urës automobilistike, një aks ky që do të shkurtojë rrënjësisht distancat dhe do të kthehet në një rrugë interurbane me katër korsi, si pjesë e korridorit të 8-të, tanimë i përfshirë në rrjetin europian”, shkruan ai./CNA.al

 

 

 

 

 

 

Lajmet e fundit nga