LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del audiopërgjimi i dytë i gazetarit/ Thellohet skandali

23 Mars 2023, 12:17, Aktualitet CNA
Del audiopërgjimi i dytë i gazetarit/ Thellohet skandali
Foto ilustruese

Ashtu siç edhe u paralajmërua më herët, nga i njëjti portal është publikuar audiopërgjimi i dytë për gazetarin, Adriatik Doçin.

Në audiopërgjimin e dytë, që mund ta ndiqni në këtë link, Doçi tregon hapur se si sulmon zyrtarë, deputetë, gjyqtarë, prokurorë, drejtorë dhe ministra për interesat e tij.

Doçi që punon dhe paguhet nga Carlo Bollino, tregon se nuk ka rëndësi nëse informacionet janë të sakta apo jo dhe se lajmet i përpunon vetë.

Më pas tregon ndërhyrjet që i bëhen për të hequr shkrimet nga të cilat, përfitues është Doçi.

Por nuk mjafton me kaq, skandali është thelluar më tej.

Pas publikimit të dy audiopërgjimeve, gazetari gjobëvënës ka sharë, ofenduar dhe kërcënuar, gazetarin që ka bërë publik dy audiopërgjimet.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Naim Noka, gazetari dhe redaktori i portalit ku janë publikuar audiopërgjimet, shkruan se nuk shantazhohet dhe as frikësohet nga “sms”-të e Doçit.

“Dy fjalë 'patllakes gjobëmedia'. Unë në të drejtën time profesionale nuk shantazhohem e frikësohem nga 'sms' e tua Adriatik! Më shpejtove botimin e Pjesës Nr 2”, shkruan Noka në rrjetet sociale./ CNA.al

Del audiopërgjimi i dytë i gazetarit/ Thellohet skandali

 

Lajmet e fundit nga