LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del audiopërgjimi që akuzon gazetarin

23 Mars 2023, 10:11, Aktualitet CNA
Del audiopërgjimi që akuzon gazetarin
Foto ilustruese

Në rrjetet sociale dhe në një portal është publikuar një audiopërgjim i gazetarit Adriatik Doçi.

Ky i fundit njihet si gazetari i Rilindjes për shkak se i ka shprehur publikisht bindjet e tij politike si mbështetës i partisë në pushtet.

Doçi akuzohet se jo vetëm punon si gazetar te "shqiptarja.com", por dhe bën publikime te një protal i quajtur “Prapaskena”. Publikime, të cilat janë në gjuhë të ashpër, fyese, kërcënuese.

Shumica e shkrimeve janë ndaj biznesit dhe personazheve të botës së financave dhe ekonomisë.

Mesa duket ka një qëllim, lidhjen e kontratave për përfitime personale abuzive.

Sipas audiopërgjimit që është publikuar në këtë link, del qartazi pse sulmohen dhjetëra biznese dhe cilat janë interesat e një gazetari, i cili punon dhe paguhet nga Carlo Bollino, që në fakt portalin e Doçit e ka quajtur një media gjobëvënëse.

Por gazetarin që punon dhe ka portal në emër të dikujt tjetër, ai e mban dhe e përdor për interesat e tij.

Dyshohet se ka rreth dy deri në tre orë audiopërgjime të gazetarit me personazhin në fjalë dhe persona të tjerë./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga