LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Për të tretën herë/ Ish-zëvendëskomandanti i flotës detare paraqitet në SPAK

23 Mars 2023, 09:45, Aktualitet CNA
Për të tretën herë/ Ish-zëvendëskomandanti i
Foto ilustruese

Ish-zëvendëskomandanti i flotës detare, Artur Meçollari, është paraqitur për të tretën herë në SPAK.

Kujtojmë se më herët, Meçollari u shpreh për mediat se kishte kallëzuar në SPAK edhe ish-shefin e shtabit, Bajram Begaj, sot president Republike dhe shefin e zyrës së informacionit dhe ish-komandantin e Flotës Detare të Shëngjinit.

“Sot jam thirrur për shkak të padisë së dytë që kam bërë, që është padia në lidhje me bazën detare të Shëngjinit. Për këtë është kallëzuar ish-shefi i shtabit të përgjithshëm, Bajram Begaj, ish-komandanti i forcës detare, Ilir Xhebexhia, dhe ish-komandanti i policisë ushtarake, Altin Kurti. Kanë lejuar ndërtimin në pronën e ushtrisë të një godine katërkatëshe”, tha Meçollari, duke theksuar se “është presidenti që vendos për pronat e ushtrisë”./ CNA.al

Lajmet e fundit nga