LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja “Gërdeci”/ Sot, seanca gjyqësore për ish-ministrin Fatmir Mediu

23 Mars 2023, 11:24, Aktualitet CNA

Çështja “Gërdeci”/ Sot, seanca gjyqësore

Sot pritet të zhvillohet seanca për ish-ministrin Fatmir Mediun, ku do të vendoset nëse do të kalojë apo jo për shqyrtim dosja e Gërdecit.

Mësohet se seanca do të zhvillohet në orën 14:00.

Kujtojmë se arsyeja e shtyrjes së seancës paraprake ka qenë mungesa e prokurorëve.

Ish-ministri Mediu gjithashtu nuk u paraqit në seancën gjyqësore.

Kujtojmë se SPAK-u e akuzon atë për “shpërdorim detyre” në dy raste, të parashikuar nga nenet 248 e 25 të Kodit Penal dhe nenet 70/2 e 2 të Kodit Penal Ushtarak./CNA.al

Lajmet e fundit nga