LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shpallet e pafajshme deputetja e PD-së/ Vokshi kërkon dorëheqjen e ministres që e paditi

9 Dhjetor 2022, 12:05, Aktualitet CNA

Shpallet e pafajshme deputetja e PD-së/ Vokshi kërkon dorëheqjen

GJKKO ka shpallur të pafajshme, deputeten e PD-së, Albana Vokshi, e cila ishte paditur për shpifje nga Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, në lidhje me tezat e maturantëve që dolën para provime.

Pas daljes nga gjykata, Vokshi tha, se Kushi duhet të japë dorëheqjen.

“E prisja, gjykata sot foli dhe më shpalli të pafajshme duke rrëzuar padinë e Evis Kushit. Ky është sinjali i parë i mirë që vjen nga drejtësia. Ka ardhur koha që drejtësia të përballet me shantazhet dhe dhunën që ushtron pushteti.

Evis Kushi të japë dorëheqjen sot edhe pas këtij vendimi, ka ardhur koha që shqiptarët të marrin në duart e tyre fatet e tyre dhe të fëmijëve. Shkatërrimi i arsimit nuk ka pasoja vetëm për të sotmen, por për të ardhmen, ndaj ka ardhur dita që të gjithë të bashkohen për të ndalur këtë qeveri të korruptuar, antishqiptare. Ftoj çdo prind, student e të ri, që të bashkohen me përpjekjet tona”, tha Vokshi.CNA.al

 

Lajmet e fundit nga