LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Njoftimi për zëvendësimin e ambasadores/ Spahiu: Shantazh për SHBA-në

8 Dhjetor 2022, 22:42, Aktualitet CNA
Njoftimi për zëvendësimin e ambasadores/ Spahiu: Shantazh
Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka komentuar njoftimin e ministrisë së Jashtme për zëvendësimin e ambasadores së SHBA në Shqipëri, Yuri Kim.

Spahiu tha në emisionin “Now” me Erla Mëhillin se kjo deklaratë është një shantazh i qeverisë për diplomatët amerikanë dhe SHBA-në.

“Ç’punë ka Ministria e Jashtme kur mbaron mandatin Kim? Kanë detyrim të japin shpjegime pse kanë bërë shantazh diplomatik ndaj diplomatëve amerikanë. Kjo është mosmirënjohje arrogante e kryeministrit shqiptar. Mesazhet në diplomaci lidhen me ngjarjet, ngjarja e fundit ishte Europa në Shqipëri. 48 orë më pas ai i bën shantazh SHBA, që ja, unë tani kam mbështetje e Europës”, theksoi juristi./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga