LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lorenc Vangjeli ia thotë në sy Metës/ S’doje të shkoje në protestë, s’kishe zgjidhje tjetër

8 Dhjetor 2022, 19:12, Aktualitet CNA
Lorenc Vangjeli ia thotë në sy Metës/ S’doje të shkoje
Analisti Lorenc Vangjeli

Analisti Lorenc Vangjeli ka komentuar protestën e 6 dhjetorit, të organizuar nga Partia Demokratike.

Vangjeli i tha në sy kreut të PL-së, Ilir Metës se ai nuk ka dashur të shkojë në protestë, por iku i detyruar pasi theksoi se Sali Berisha është si mur betoni.

“Dilema lëkundej në skajet e faktit, që një protestë është e panegociushëm dhe çdo ndarje me vullnetin e Berishës do ishte e gabuar dhe llogarinë gjakftohtë për të parë se çfarë të mire do i sillte opozitës kjo protestë. Meta anonte nga kjo pikëpamje e dytë. Meqë doktori është si mur betoni, për Metën nuk kishte zgjidhje tjetër përveçse të ishte atje dhe me zemër të thyer, ndoshta duke pritur momentin e tij. Unë mendoj se momenti i Metës nuk ka ardhur ende në Tiranë”, u shpreh ai.

Por kreu i PL-së, deklaroi në emisionin “Kontrast” se në opozitë nuk ka ndarje.

“Mendoj se protesta u zhvillua. Tregoi se ishte tërësisht paqësore nga ana e opozitës. Pati një jehonë të jashtëzakonshme ndërkombëtare. Zëri i opozitës u dëgjua dhe ky ishte zëri më evropian që erdhi nga Shqipëria më 6 dhjetor. Në opozita nuk ka ndarje. Ka vetëm harmoni”, theksoi Meta./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga