LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodiana Lala tregon 'deklarimet kontradiktore'/ Pse e urrente Gerti Shehu Sali Berishën

8 Dhjetor 2022, 22:16, Aktualitet CNA
Klodiana Lala tregon 'deklarimet kontradiktore'/ Pse e urrente Gerti
Gazetarja Klodiana

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur deklarimet e Gerti Shehut, agresorit që goditi me grusht kreun e PD-së, Sali Berisha në protestë.

Lala tha në emisionin “Opinion” se Shehu ka bërë deklarime kontradiktore. Sipas saj, fillimisht ai ishte shprehur se kishte krijuar një mllef ndaj Berishës për shkak të ngjarjes së Gërdecit, ku ka patur të punësuar një kushëri.

Më pas, gazetarja rrëfeu se agresori ka deklaruar se sulmi ishte një punë që duhej bërë.

 “Ka dalë nga banesa dhe ka qëndruar tetë minuta në xhami dhe më pas ka shkuar në protestë. Nisur nga këto rrethana, mua më bëjnë të mendojnë se kjo nuk është rastësore. Nëse do kishte probleme mendore, do kishte goditur edhe të tjerët në turmë. Nga të dhënat e para janë kontradiktore, ai thotë se ka krijuar një mllef ndaj Berishës për shkak të ngjarjes së Gërdecit për shkak se ka patur një kushëri të punësuar. Më pas ka thënë se është një punë që duhej bërë”, theksoi ajo./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga