LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha hedh hije dyshimi/ Si doli aq shpejt kartela e autorit që sulmoi Berishën

8 Dhjetor 2022, 21:50, Aktualitet CNA
Artan Hoxha hedh hije dyshimi/ Si doli aq shpejt kartela e autorit që
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka hedhur hije dyshimi për sulmin ndaj kryetarit të PD-së Sali Berisha, në hyrje të protestës së dy ditëve më parë.

Hoxha tha në emisionin “Opinion” se fakti që autori Gerti Shehu ka shkuar në protestë pa telefon, të bën të mendosh se sulmi ka qenë i planifikuar.

Ai theksoi se një tjetër detaj që e bën të dyshojë është se si doli aq shpejt kartela e autorit.

“E çuditshme që ai nuk kishte telefon dhe kartë identiteti. Ai në momentin që bëri goditjen, reagimi i shoqëruesve të Berishës nuk do të ishte me dhunë, por kapja e tij. Në fillim mu duk e pabesueshme që Berisha mund të goditej, është njeri që nuk mund ta godasësh kollaj. Si doli aq shpejt kartela e tij? Duhet një hetim nga një grup prokurorësh dhe PD vetë të çojë vetë avokat që të bëhet një transparencë e plotë që mos themi mes dy vitesh që kush ia bëri Berishës”, theksoi gazetari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga