LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrëfimi prekës i ukrainasit / “Kemi humbur miqtë, s’kemi ujë dhe energji”

9 Dhjetor 2022, 09:16, Aktualitet CNA
Rrëfimi prekës i ukrainasit / “Kemi humbur miqtë,
Foto ilustruese

Anëtari i Këshillit të Çështjeve Rinore për presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky, Denys Ganzha deklaroi se jeta në Ukrainë, është mjaft e vështirë për shkak të luftës.

Në një intervistë për emisionin “Good Morning Albanians” në "Euronews Albania", Ganzha u shpreh se çdo ditë njerëzit humbasin miqtë e tyre dhe shtoi se nuk ka ujë dhe energji elektrike.

Sa u takon të rinjve, është e vështirë sepse ti humbet miqtë e tu çdo ditë, nuk ke ujë, nuk ke energji elektrike. Është e vështirë të gjesh një punë, por ne nuk e humbasim shpresën dhe do të vazhdojmë të qëndrojmë të fortë. E mbështesim njëri-tjetrin, përpiqemi që t’i shpëtojmë luftës, apo të humbasim mendjen, të paktën për një orë.

Nuk është një atmosferë fort pozitive në vend, por sigurisht që ne me mbështetjen e ndërkombëtarëve, besoj se do të jemi të aftë për të dalë nga kjo situatë. Ne vërtet kemi nevojë për mbështetjen tuaj dhe unë dua të falënderoj të gjithë që kanë mundur të ndihmojnë Ukrainën deri më tani”, theksoi ai.

Lajmet e fundit nga