LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi ndaj Berishës/ Klodiana Lala ngre dyshimet e forta, pyetjet që mundojnë gazetaren

9 Dhjetor 2022, 08:41, Aktualitet CNA
Sulmi ndaj Berishës/ Klodiana Lala ngre dyshimet e forta, pyetjet që
Gazetarja Klodiana Lala

Gazetarja Klodiana Lala ka ngritur dyshime të forta në lidhje me sulmin ndaj kreut të PD-së, Sali Berisha.

Përmes një statusi në rrjetet sociale, Lala shtron disa pyetje në lidhje me dokumentin mjekësor të 31-vjeçarit Gerti Shehu dhe veprimet e nënës së tij.

Sipas saj 31-vjeçari nuk ka vepruar si ujk i vetmuar, por është manipuluar nga dikush, por këtë duhet ta zbulojnë hetuesit, thotë Lala.

E kam trajtuar tek Adi Krasta dhe do doja ta prekja sërish këtë çështje.

Shpejtësia me të cilen u shpërnda dokumenti mjekësor  që rrekej të tregonte se Gert Shehu që goditi me grusht z.Berisha është i sëmurë mendor më bën të ngre disa dyshime.

Pyetja e parë që më vjen natyrshëm është;

Një nënë që sheh djalin të godasë Sali Berishën dhe më pas ta godasin a mundet të futet në malin me dokumenta që ka në shtëpi për të gjetur mes tyre dokumentin mjekësor? Nëse po për cilat arsye i duhej me kaq urgjencë, kur për të prioritare do duhet të ishte shëndeti i djalit të vetëm?

E dyta, si mundi të gjente ajo apo familjarët e tjerë kontaktet e gazetarëve që mbulonin protestën?

E treta si ja dorëzoj me urgjencë policisë kur me 6 dhjetor Tirana ishte e paralizuar dhe s’kishte qarkullim?

Këto pyetje më mundojnë.

Por s’pata mundësi ti trajtoja më gjatë në “Opinion” sepse pati shumë dinamike emisioni.

 Dyshimet e mia janë se 31 vjeçari nuk ka vepruar si ujk i vetmuar, por është manipuluar nga dikush.

Nga kush?

Këtë pres ta thonë hetuesit, s’kam tagër ta them unë!”, shkruan gazetarja Klodiana Lala./ CNA.al

Lajmet e fundit nga