LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Video-Persona të maskuar sulmojnë gazetarët

9 Dhjetor 2022, 10:02, Aktualitet CNA

 

Video-Persona të maskuar sulmojnë gazetarët

Makina me të cilën po udhëtonin ekipi i "Kallxo.com", producenti Valdet Salihu dhe gazetarja Shkodrane Dakaj janë sulmuar nga persona të maskuar në afërsi të Shkollës teknike në Mitrovicën e Veriut.

Ekipi i cili po udhëtonte me makinën e zyrës në drejtim të Mitrovicës së Veriut është sulmuar nga grupi i personave të maskuar të cilët po qëndrojnë në udhëkryqin e kësaj lagjeje.

Sulmuesi ka goditur me grushte makinën ndërsa mjete të forta janë hedhur edhe nga pjesëtarët e grupit.

Dy gazetarët kanë arritur të shpëtojnë pa lëndime fizike duke u larguar me shpejtësi në drejtim të zonave të tjera të Mitrovicës.

Në videon e mëposhtme shihet personi duke vrapuar në drejtim të veturës i njëjti edhe ka goditur automjetin.

Nga mbrëmë Mitrovica e Veriut është në tensione pas vendosjes së pjesëtarëve të policisë në këtë zonë.

Lajmet e fundit nga