LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoqërimi i protestuesit nga policia/ Strazimiri zbulon arsyen

12 Nëntor 2022, 19:28, Aktualitet CNA
Shoqërimi i protestuesit nga policia/ Strazimiri zbulon arsyen
Foto ilustruese

Gent Strazimiri ka folur për mediat në lidhje me personin e shoqëruar nga policia pas incidentit në protestë.

Sipas Strazimirit, arsyeja e shoqërimit është se djali donte të vendoste flamurin kombëtar në dritaren e kryeministrisë.

"Ka dashur të vendosë këtë flamurin e Shqipërisë te dritarja e Kryeministrisë. Po të kishte pasur flamurin serb nuk do t'i kishte ndodhur gjë se na prishej miqësia. Këtë flamur e mori një nga kameramanët, ishte bërë si leckë, e shkelën me këmbë policët e këtij shteti dhe nuk e ngritën. Nuk ua vriste sytë. Për këtë flamur e morën djalin, donte ta vendoste te dritarja e kryeministrisë. Ja thashë njërit prej policëve, je betuar mbi këtë flamur. Do shkojmë tani në komisariat ta sqarojmë, i kërkojmë falje edhe flamurit, jo vetëm djalit".

Lajmet e fundit nga