LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjuha e Ramës në Kuvend/ Berisha i përcjell mesazhin nga protesta

12 Nëntor 2022, 18:38, Aktualitet CNA
Gjuha e Ramës në Kuvend/ Berisha i përcjell mesazhin nga protesta
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, i ka siguruar Edi Ramës nga protesta se mund t'i përgjigjet në çdo mënyrë gjuhës së tij të trupshme që përdor në Kuvend.

Berisha i bën me dije se për këtë do ta gjykojë sovrani.

“Edi Ramën e keni konstatuar të gjithë se është shndërruar në një ordiner që kalon nga mikrofoni në mikrofon me gjuhën më të ulët perverse dhe të turpshme. Keni parë se si flet në parlament dhe bën të skuqen me fjalorin e tij çdo fëmijë, çdo grua, çdo vajzë, çdo nënë, kudo që janë.

Edi Rama për atë gjuhë se mund të përgjigjemi ty në të gjithë mënyrat që ti e meriton, por të komunikoj sot këtu, atje do të vijë gjykatësi i sovranit. Prite aty se ka dy fjalë me ty. Më mirë priti këta”, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga