LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Turma shpërthen në brohorima/ Çfarë i entuziazmoi demokratët

12 Nëntor 2022, 17:53, Aktualitet CNA

Turma shpërthen në brohorima/ Çfarë i entuziazmoi

Teksa Sekretari për Diasporën dhe organizimin me jashtë në PD, Indrit Hoxha po mbante fjalën e tij në podiumin e protestës, në ekranin pas tij u shfaq kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Kjo ka bërë që turma të ekzaltohet dhe të shpërthejë në brohorima.

Ai i falënderoi qytetarët për pjesëmarrjen e tyre.

“Të nderuar bashkëqytetarë që jetoni dhe punoni jashtë pasi ky vend nuk ju mbajti dot.

Falënderim dhe mirënjohje për pjesëmarrjen tuaj. Në këtë protestë thelbësore për të ardhmen tonë, që shënon një kthesë të re për jetën politike në Shqipëri, duke iu drejtuar emigrantëve që kanë ardhur në këtë shesh që kanë lënë gjithçka për këtë protestë, kanë bërë një gjë shumë të madhe”, tha Hoxha.

 

Lajmet e fundit nga