LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tentova të vras veten!”/ Fermeri tregon momentin e vështirë kur donte t'i jepte fund jetës

12 Nëntor 2022, 18:08, Aktualitet CNA
“Tentova të vras veten!”/ Fermeri tregon momentin e
Fermeri

Një fermer ka treguar para mijëra qytetarëve se si ka dashur t’i japë fund jetës për shkak të një gjobe që ka marrë në biznesin që drejton.

Ai rrëfeu në protestën te Kryeministria se ka tentuar të vrasë veten pasi u gjobit me 45 milionë lekë gjobë.

Fermeri tha se kanë qenë bashkëshortja dhe djali i tij ata të cilët e kanë shpëtuar.

“Babai im u kthye nga Mali i Zi 100 vjet përpara, e përzunë dhe erdhi këtu. Unë jam sipërmarrës dhe në vitin 1995 erdha nga Shqipëria, sot po kërkon që të na përzërë edhe ne. Unë sot marr vetëm 600 litra qumësht, ferma është qumështi pluhur nga Serbia, 6 ton në ditë vijnë nga Serbia. Duhet të punojnë fermat tona, gjërat tona. M'u dha rasti t'i them Edi Ramës, unë sot do të isha në botën tjetër, sepse tatimet më vunë 45 milionë lekë gjobë dhe doja t'i jepja fund jetës.

Jetën e kam nga gruaja dhe nga djali. Biznesi kërkon shina, nuk ka shina të ecë lokomotiva, nuk ecën dot, nuk zhvillohet biznesi në pallatet 15-katëshe, ata kanë vetëm banka poshtë që merren me qira. Duhet të zhvillohet biznesi në Shqipëri, gjithçka duhet të ndryshojë me popullin përpara. Nuk duhet të ecë kapitalizmi, gjithçka duhet të ndryshojë, fitore, fitore”, deklaroi ai./ B.A. – CNA.al

Protesta live në CNA

Lajmet e fundit nga