LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Edi Rama e ka vendin në burg, do ta çojmë në regjim special

12 Nëntor 2022, 18:36, Aktualitet CNA

Berisha: Edi Rama e ka vendin në burg, do ta çojmë në

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka bërë thirrje të forta në priotestën që po mbahet para Kryeministrisë.

Berisha tha se Qeveria e Edi Ramës duhet të rrëzohet njëlloj siç u përmbys diktatura.

Ai deklaroi se Ramën do ta dërgojë në burg, pasi pretendon se e ka vendin në regjim special. 

“Edi Rama me rrëmbimin e votës ka vendosur monizmin. Ndaj dhe ju ftoj sot nga ky shesh të brohorasim njëlloj si 30 vite më parë, siç u përmbys diktatura. Të brohorasim: Vdekje, vdekje monizmit.

Edi Rama monizmin tënd do ta arkivojmë në shtëpinë e turpit të historisë, Edi Rama monizmin tënd do ta arkivojmë së bashku me ty, por ti ashtu siç ushëton ky shesh e ke vendin në burg, në regjim special dhe atje do të të çojmë”, theksoi ndër të tjera Berisha./ B.A. – CNA.al

Protesta live në CNA

 

Lajmet e fundit nga