LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta paralajmëron Ramën: Shumë shpejt do të jetë para drejtësisë

12 Nëntor 2022, 18:17, Aktualitet CNA

Meta paralajmëron Ramën: Shumë shpejt do të jetë para

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka paralajmëruar se shumë shpejt kryeministri Edi Rama do të jetë përpara drejtësisë për të marrë përgjegjësi për firmat e hedhura nga ai.

"Shumë shpejt do të jetë përpara drejtësisë për firmat të hedhura nga vetë ai. Jeni ju që mbani këtë vend në këmbë me mundin, djersën dhe sakrificat e panumërta që beni.

Jeni ju, që keni të drejtë t’i kërkoni llogari deri në një qeverisë për gjithçka, sepse jeni ju që e mbani qeverinë dhe shtetin me taksat që paguani.

Jeni ju që keni të drejtën të largoni Qeverinë kur drejtuesit e saj grabisin, vjedhin dhe shesin atdheun siç bëjnë Rama dhe Rilindja.

'Rilindja' që ka vetëm një axhendë:

'Vidh - Shpopullo - Shkombëtarizo'”, tha Meta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga