LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas tri orësh/ Mbyllet protesta e opozitës

12 Nëntor 2022, 19:15, Aktualitet CNA

Pas tri orësh/ Mbyllet protesta e opozitës

Pas rreth 3 orësh, ka përfunduar protesta e opozitës para Kryeministrisë.

Në këtë protestë që nisi në orën 16:00 u vu re një pjesëmarrje e madhe e demokratëve, të cilët zbritën në shesh për të protestuar kundër qeverisë.

Jo vetëm nga Tirana, por kishte protestues edhe nga Durrësi, Elbasani dhe Shkodra.

22 fjalime u mbajtën në këtë protestë nga aktivistë, pedagogë, demokratë dhe qytetarë.

Protesta u përmbyll me fjalën e kreut të PD-së, Sali Berisha dhe kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Pak para përfunditm të protestës pati një tension para Kryeministrisë, ku protestuesit çanë kordonin e policisë për të ndezur qirinj në shkallë, në nder të Ardit Gjoklajt, Lear Kurtit dhe Klodian Rashës.

Nga ky incident pati një person të shoqëruar. Pavarësisht se fjalimet kanë mbaruar qytetarët ende janë në shesh ku po shihen se po largohen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga