LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas përplasjeve në shkallët e Kryeministrisë/ Policia shoqëron një protestues

12 Nëntor 2022, 18:58, Aktualitet CNA

Pas përplasjeve në shkallët e Kryeministrisë/ Policia

Një person është shoqëruar nga policia pas përplasjes në shkallët e Kryeministrisë.

Qytetarët çanë kordonin e policisë pas mesazhit të kryetarit të PD-së, Sali Berisha, që të ndezin qirinj për Klodian Rashën, Ardit Gjoklajn dhe Lear Kurtin.

Por teksa janë nisur drejt shkallëve të godinës së Kryeministrisë, policia ka bërë rezistencë dhe kjo ka shkaktuar tensione.

Protestuesit kanë hedhur bojë të kuqe në muret e Kryeminitrisë dhe kanë goditur dyert./ B.A. - CNA.al

Pas përplasjeve në shkallët e Kryeministrisë/ Policia

Lajmet e fundit nga