LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkatërrohet tanku britanik ‘Challenger 2’ në Ukrainë

5 Shtator 2023, 17:45, Aktualitet CNA

Shkatërrohet tanku britanik ‘Challenger 2’ në Ukrainë

Një video e shpërndarë në mediat sociale dhe e analizuar nga BBC Verify tregon një tank të prodhuar nga Britania të dëmtuar rëndë.

Një burim perëndimor i mbrojtjes konfirmoi për BBC se pamjet tregojnë një tank Challenger 2 dhe se i gjithë ekuipazhi mbijetoi.

Është shikimi i parë i verifikuar i një Challenger 2 në vijën e frontit që kur Rusia pushtoi Ukrainën në 2022./ CNA

Lajmet e fundit nga