LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja e organizuar nga Bardhi/ Mediu: Ky takim të jetë i përjavshëm, të jemi bashkë për interesin kombëtar

5 Shtator 2023, 12:55, Aktualitet CNA

Mbledhja e organizuar nga Bardhi/ Mediu: Ky takim të jetë i

Fatmir Mediu, kryetar i Partisë Republikane, në mbledhjen e organizuar ditën e sotme nga Gazment Bardhi ku morën pjesë më shumë se 40 deputetë të PD-së tha se takime të tilla duhet të mbahen çdo javë para çdo seance parlamentare.

Sipas tij, kjo mbledhje është një reflektim personal, por dhe politik, për të vlerësuar dhe për të qenë të përgjegjshëm përballë atyre që i votuan në vitin 2021.

Mediu thotë se duhet të jenë bashkë në shërbim të interesit kombëtar.

"Dita e sotme është një reflektim personal, por dhe politik për të vlerësuar dhe për të qenë të përgjegjshëm përballë atyre që na votuan në vitin 2021 në listën e koalicionit të Partisë Demokratike dhe Aleanca për Ndryshim. Ata na votuan për të përfaqësuar opozitën dhe të qenit bashkë është në shërbim të interesit kombëtar. Është e rëndësishme të kemi koncept të drejtë për një reformë zgjedhore të plotë e të qenësishme. Mendoj që ky takim duhet të jetë takim i përjavshëm para çdo seance parlamentare. Nuk mund të jemi thjesht deputetë për të vepruar në kuvend, por dhe për të vepruar me zgjedhësit." / CNA

Lajmet e fundit nga