LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Socialistët grupe-grupe, Rama diskutime me Ruçin, çfarë nuk u pa nga Asambleja e PS-së

5 Shtator 2023, 10:44, Aktualitet CNA

Foto/ Socialistët grupe-grupe, Rama diskutime me Ruçin,

Ditën e hënë, datë 4 shtator, Kryeministri Edi Rama mblodhi Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste. 

Rama mbërriti i vetëm në Asamble dhe në dorë mbante një dosje.

Foto/ Socialistët grupe-grupe, Rama diskutime me Ruçin,

Fjalimi i tij zgjati rreth 1 orë e 30 minuta dhe u fokusua më së shumti te turizmi dhe te reforma në drejtësi. Në fund ai bëri publike dhe emrat e rinj që do të jenë pjesë e qeverisë.

Kur mbledhja mbaroi ajo që ra në sy ishte grupimi i përfaqësuesve të ndryshëm të PS-së.

Rama doli nga Asambleja me Gramoz Ruçin dhe teksa ecnin dhe diskutonin me njëri-tjetrin.

Foto/ Socialistët grupe-grupe, Rama diskutime me Ruçin,

Ish-ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, u pa teksa komunikonte me Milva Ekonomin.

Foto/ Socialistët grupe-grupe, Rama diskutime me Ruçin,

Erion Braçe u pa teksa linte i vetëm mbledhjen e Asamblesë.

Foto/ Socialistët grupe-grupe, Rama diskutime me Ruçin,

Mimi Kodheli dhe Elva Margariti ishin nën shoqerinë e njëra-tjetrës.

Foto/ Socialistët grupe-grupe, Rama diskutime me Ruçin,

Nuk mbeti pa tërhequr vëmendje as Belinda Balluku.  

Foto/ Socialistët grupe-grupe, Rama diskutime me Ruçin,

Sa u përket emrave të ministrave të rinj janë si më poshtë:

Ministër i Financave - Ervin Mete 

Ministre e Arsimit - Ogerta Manastirliu

Ministër i Jashtëm - Igli Hasani

Ministre e Bujqësisë - Anila Denaj

Ministre e Shëndetësisë - Albana Koçiu

Ministre e Shtetit për Sipërmarrjen – Delina Ibrahimaj

Ministër i Shtetit për Pushtetin Vendor -  Arbian Mazniku./ CNA

Lajmet e fundit nga