LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Këlliçi: Rama e Veliaj të shqetësuar, bashkimi i 43 deputetëve opozitarë ringritje e PD-së

5 Shtator 2023, 14:46, Aktualitet CNA

Këlliçi: Rama e Veliaj të shqetësuar, bashkimi i 43

Ish-deputeti Belind Këlliçi thotë se bashkimi i 43 deputetëve opozitarë në një aksion të përbashkët politik parlamentar, është një hap i parë shumë i mirë drejt ringritjes së opozitës dhe vetë Partisë Demokratike.

Në një postim në rrjetet sociale Këlliçi ndau një foto nga mbledhja e deputetëve të opozitës dhe tha se është pikërisht fotoja e cila shqetëson më shumë se kurrë sot qeverinë e Edi Ramës dhe pronarin e inceneratorit të Tiranës, që pret dita-ditës thirrjen e radhës në SPAK, Erion Veliajn.

Këlliçi: Rama e Veliaj të shqetësuar, bashkimi i 43

“Kjo është pikërisht fotoja e cila shqetëson më shumë se kurrë sot qeverinë e Edi Ramës dhe pronarin e inceneratorit të Tiranës, që pret dita ditës thirrjen e rradhës në SPAK, Erion Veliajn.

Bashkimi i 43 deputetëve opozitarë në një aksion të përbashkët politik parlamentar, është një hap i parë shumë i mirë drejt ringritjes së opozitës dhe vetë Partisë Demokratike. Detyra jonë është largimi një orë e më parë i kësaj qeverie dhe takimi i sotëm i shërben më së miri këtij qëllimi.

Uroj që të vazhdohet me këtë frymë, pasi i detyrohemi shumë, në rradhë të parë demokratëve që kanë 10 vite betejë me qeverinë më të korruptuar në Europë dhe pa asnjë mëdyshje qytetarëve të këtij vendi, që ende ënderrojnë e shpresojnë për një Shqipëri normale, ku secili i bën vend vetes me mund e djersën e ballit.”

Lajmet e fundit nga