LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

3 vendimet që morën/ Bardhi: Opozita, nga sot me agjendë të unifikuar kundër Ramës

5 Shtator 2023, 14:10, Aktualitet CNA

3 vendimet që morën/ Bardhi: Opozita, nga sot me agjendë të

Gazment Bardhi në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së thirrur nga ana e tij ku ishin të pranishëm 43 deputetë bëri me dije vendimet që u morën në mbledhje.

Sipas tij opozita nga sot ka një agjendë të unifikuar kundër qeverisjes së Ramës.

“Vendimi i parë që morëm është padyshim rikonceptimi i detyrave dhe përbërjes së komisionit zgjedhor. Do paraqesim në nisje të sesionit ngritjen e tri komisioneve hetimore, për koncesionet PPP dhe problematika në shëndetësi. Çështja e dytë ka të bëjë me të dhënat e qytetarëve. Shqetësimi i ngritur nga SHBA lidhur me dyshime serioze për ndërhyrje në sistemin TIMS është prioritet për hetim. Së treti njihemi me të dhëna se si zyrtarë publikë marrin vendime për të punësuar miq e shokë. Këto ishin shtyllat kryesore të diskutimit. E shikoj takimin e sotëm si të vonuar, mundësi e humbur për një agjendë të përbashkët politike të opozitës. Kolegët që nuk u bënë pjesë e takimit, vazhdoj të besoj se kjo është tryezë e çdo deputeti të opozitës.

Ftesa ime për zotin Basha dhe për këdo tjetër është që duhet t'i kthehet misionit opozitar. Cilido të reflektojë për momentin në të cilin ndodhet Shqipëria. Opozita nga sot ka një agjendë të unifikuar kundër qeverisjes së Ramës.”/ CNA

Lajmet e fundit nga