LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Me një cigare dogji parcelat me të mbjella/ Arrestohet 43-vjeçari në Cërrik

5 Shtator 2023, 13:36, Aktualitet CNA

Me një cigare dogji parcelat me të mbjella/ Arrestohet

Një 43-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se ndezi zjarr nga pakujdesia dhe për pasojë u dogjën sipërfaqe toke të mbjella, në pronësi të 2 shtetasve të tjerë.

I arrestuari është 43-vjeçari me inicialet H. Ç., banues në fshatin Lumas, Cërrik.

Ai dyshohet se nga pakujdesia (hedhja e një cigareje të ndezur), ka ndezur zjarr në tokën e tij, dhe nga përhapja e flakëve, janë djegur disa sipërfaqe të mbjella, në pronësi të 2 shtetasve të tjerë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme./ CNA

 

Lajmet e fundit nga