LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kundërshtuan punonjësit e policisë gjatë kontrollit/ 1 person në pranga, 3 procedohen penalisht

5 Shtator 2023, 17:39, Aktualitet CNA

Kundërshtuan punonjësit e policisë gjatë kontrollit/ 1

Një person ka rënë në prangat e policsë ndërsa ndaj 3 të tjerëve ka nisur procedimi penal pasi kanë kundërshtuar punonjësit e Policisë, për kryerjen e kontrollove fizike dhe në automjetin me të cilin qarkullonin në Elbasan.

Praktikisht u arrestua në flagrancë shtetasi E. N., 34 vjeç, si dhe u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit K. Sh., 45 vjeç dhe E. D., 39 vjeç.

Nga kontrollet, shtetasit të arrestuar iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi lënde e dyshuar narkotike cannabis sativa.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme./ CNA

 

Lajmet e fundit nga