LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

EMRI+FOTO/ Shkoi në "shtëpi bari" për të ndihmuar nusen shtatëzënë, shqiptari përfundon në pranga

16 Shtator 2022, 11:25, Aktualitet CNA

EMRI+FOTO/ Shkoi në "shtëpi bari" për të ndihmuar

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Angli, pasi u kap nga policia në një fermë kanabisi.

Bëhet fjalë për shtetasin Dashamir Hazizaj, i cili shkoi nga Gjermania në Britani, për u vendosur kështu në qarkun Durham, ku si detyrë kishte ruajtjen dhe përkujdesjen ndaj një ferme me kanabis. 

Autoritete britanike i gjetën atij 145 bimë, në një ambjent me pajisje të sofistikuara nrohjeje dhe me ndriçim që ndihmonte rritjen e bimëve. 

Anthony Pettengell, procedues, tha se matësi i energjisë elektrike u zbulua se ishte anashkaluar, duke lejuar furnizimin falas me energji elektrike për të ndihmuar operacionin.

Dashmir Hazizaj shpresonte të fitonte 3,000 £ duke u kujdesur për fermën e kanabisit.

EMRI+FOTO/ Shkoi në "shtëpi bari" për të ndihmuar

Para gjykatësve, i pandehuri 24-vjeçar pranoi se prodhonte një drogë të kontrolluar të klasit B. Sakaq ai u shpreh se kur shkoi në Britani ai punonte në ndërtim dhe siguronte 1000 paund në muaj, por ai vendosi të shkonte në punën "e fermerit", pasi aty mund të fitonte 3000 paund në muaj dhe me këto para do të mund të ndihmonte bashkëshorten e tij, të cilën e kishte në Gjermani dhe se të dy prisnin të bëheshin prindër të një fëmije./CNA.al

Lajmet e fundit nga