LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lufta kundër trafikut të drogës/ Ekipi i DEA-s mbërrin në Shqipëri

16 Shtator 2022, 10:01, Aktualitet CNA
Lufta kundër trafikut të drogës/ Ekipi i DEA-s mbërrin

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ka pritur në Tiranë ekipin e DEA-s që vjen në vendin tonë si mbështetje e SPAK-ut.

Sipas ambasades, ekipi i DEA-s do të bashkëpunojnë ngushtë me SPAK-un dhe homologët shqiptarë të zbatimit të ligjit për forcimin e partneritetit në operacionet ndërkombëtare kundër narkotikëve dhe krimit të organizuar.

"Ambasada e SHBA-së ka kënaqësinë të mirëpresë në Shqipëri agjentin special të Administratës së Zbatimit Ligjor kundër Narkotikëve (DEA), Brendan Leddy. Ambasadorja Kim u takua me agjentin special Leddy për ta mirëpritur atë në ekip dhe për të diskutuar të ardhmen e pranisë së DEA-s në Shqipëri.

Agjenti Special Leddy së bashku me personelin shtesë të DEA-s do të bashkëpunojnë ngushtë me SPAK dhe homologët shqiptarë të zbatimit të ligjit për forcimin e partneritetit në operacionet ndërkombëtare kundër narkotikëve dhe krimit të organizuar. Agjenti Special Leddy do të mbështesë më tej ndërtimin e aftësive në teknikat e hetimit kundër narkotikëve", njofton ambasada./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga