LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arben Kraja, drejt largimit nga kreu i SPAK-ut/ Hapet gara për kandidatët e rinj

16 Shtator 2022, 09:41, Aktualitet CNA
Arben Kraja, drejt largimit nga kreu i SPAK-ut/ Hapet gara për
Arben Kraja

Arben Kraja është drejt largimit nga detyra si kreu i SPAK-ut duke hapur garën për kreun e ri të Prokurorisë së Posaçme.

Sot pritet të zhvillohet mbledhja e parë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, i cili pritet të nisë gjithashtu edhe garën për kreun e ri të Prokurorisë së Posaçme. 

Mandati i Arben Krajës përfundon në datën 18 dhjetor dhe si detyrim këshilli duhet të hapë 3 muaj para garën.

Drejtuesi i SPAK-ut nuk ka të drejtë rizgjedhjeje, gëzon vetëm 1 mandat, kështu Kraja do të mbetet prokuror i SPAK-ut.

Kujtojmë se më 19 dhjetor merr detyrën drejtuesi i ri./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga