LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nano feston 70-vjetorin/ Balla e uron: Gëzuar ditëlindjen liderit tonë të parë!

16 Shtator 2022, 09:28, Aktualitet CNA
Nano feston 70-vjetorin/ Balla e uron: Gëzuar ditëlindjen liderit

Ish-kryeministri i vendit, Fatos Nano, feston sot 70-vjetorin e ditës së lindjes.

Nano u lind më 16 shtator 1952.

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka uruar Nanon, me rastin e datëlindjes. Krahas një fotoje të shpërndarë në rrjetin social "Facebook", Balla shkruan: “Gëzuar Ditëlindjen liderit tonë të parë FATOS NANO! Mirënjohje gjithmonë”.

Nano e nisi karrierën politike në vitin 1991.

Zgjedhjet në 31 mars 1991 u fituan nga Partia Socialiste e Shqipërisë dhe ai u caktua Kryeministër./CNA.al

Lajmet e fundit nga