LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Tirana ‘pushtohet’ nga plehrat, as diferencimi i mbetjeve nuk zgjidh punë

15 Shtator 2022, 17:24, Aktualitet CNA
Foto/ Tirana ‘pushtohet’ nga plehrat, as diferencimi i mbetjeve nuk
Foto ilustruese

Tirana të ofron një pamje aspak të këndshme sa i përket higjienës në rrugë.

Veç plehrave që hidhen vend e pa vend nga qytetarët, në lagjet e kryeqytetit kazanët e tejmbushur kutërbojnë erë.

Në disa zona të Tiranës janë vënë dhe kazane që bëjnë diferencimin e mbetjeve të riciklueshme, por duket se as kjo nuk ka zgjidhur punë.

Rruga ‘Sami Frashëri’ të ofron cdo ditë të njëjtën pamje të shëmtuar, pasi mbeturinat kanë ‘pushtuar’ edhe trotuaret nga kazanët e tjembushur.

E njëjta situatë është edhe në rrugën ‘Naim Frashëri’ , por edhe në cdo rrugë e lagje tjetër të kryeqytetit.

CNA.al e cila e ka ngritur vazhdimisht këtë shqetësim, sjell më poshtë edhe disa foto, që pasqyrojnë situatën./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga