LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha nuk ka lidhje me lobimin rus/ Ngjela: Ja si u rrëzua Basha

15 Shtator 2022, 11:05, Aktualitet CNA

Berisha nuk ka lidhje me lobimin rus/ Ngjela: Ja si u rrëzua Basha

Avokati Spartak Ngjela ka folur sot në emisionin "Breaking" në "TopNews", lidhur me zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike. 

I pyetur nëse "non grata" e Berishës lidhet me financimet që Rusia ka bërë në PD, Ngjela shprehet se Berishën e shpallën të tillë me idenë se ka kryer korrupsion, por sipas avokatit, kjo ka dhe diçka tjetër nga pas.

“'Non gratën' do ta marrim siç është. Është korrupsion, por ka edhe diçka tjetër. Pa thënë ata nuk mund të themi versione. Vetëm nëse faktet rrëzojnë opsionet, pasi opsionet nuk kanë interes mediatik. Nëse SHBA-ja nuk e vijon çështjen, kjo nuk ka vlerë. SHBA-ja shpalli 'non grata' Berishën, Berisha mendoi se ia bëri Basha. Berisha hoqi nga grupi parlamentar Bashën. E çfarë ndodhi më pas, shkëlqeu apo ra Basha? Basha ra dhe u largua përfundimisht”, u shpreh ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga