LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha mori para nga rusët/ Ngjela: Këtu duhet të hyjë SPAK-u

15 Shtator 2022, 11:14, Aktualitet CNA

Basha mori para nga rusët/ Ngjela: Këtu duhet të hyjë SPAK-u

SPAK-u duhet të hetojë financimet ruse në PD.

Këtë qëndrim ka mbajtuar sot avokati Spartak Ngjela në emisionin "Breaking".

“Basha ishte kryetar de-jure, Berisha de-fakto. Si do të rregullohet pjesa që de-jurja ka marrë fonde, ndërsa tjetri u shpall 'non grata'. Ndaj, këtu duhet të futet SPAK-u, dhe ne i kthehemi sërish kësaj çështjeje”, - u shpreh avokati./CNA.al

Lajmet e fundit nga