LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto/ Vlora ‘i shpëton’ krizës energjetike, Leli mban dritat e rrugëve ndezur në mes të ditës

15 Shtator 2022, 16:32, Aktualitet CNA
Foto/ Vlora ‘i shpëton’ krizës energjetike, Leli mban
Foto nga vendngjarja

Qeveria dhe vetë ministrja e Infrasktrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka bërë thirrje vazhdimisht se jemi në një situatë krize dhe për këtë arsye duhet të kursejmë energjinë elektrike.

Megjithatë, në Vlorë, duket se ‘urdhrat’ nuk kanë vajtur ende në vesh të kryebashkiakut Leli.

Një denoncim i bërë nga Elidon Nika tregon se si Bashkia e Vlorës mban ndezur edhe gjatë dritës, ndriçimin e rrugës dhe pse nuk është aspak i nevojshëm.

"Bashkisë vlorë i është prishur sensori i dritave të trans ballkanikes. Live tani", shkruan gazetari./CNA.al

Foto/ Vlora ‘i shpëton’ krizës energjetike, Leli mbanFoto/ Vlora ‘i shpëton’ krizës energjetike, Leli mban

Lajmet e fundit nga