LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus i Bashës/ Ambasadorja Kim shkon në Kuvend, ja kë pritet të takojë

16 Shtator 2022, 10:55, Aktualitet CNA
Lobimi rus i Bashës/ Ambasadorja Kim shkon në Kuvend, ja kë
Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ka mbërritur në Kuvend, ku do të zhvillojë një takim me demokratin Enkelejd Alibeaj dhe kryetarin e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Ky takim vjen pas mbledhjeve të zhvilluara ditën e djeshme në KQZ, e kreun e KQZ-së Ilirjan Celibashi, Monika Kryemadhi, Damian Gjiknuri, Jorida Tabakun.

Në fokus të diskutimeve pritet të jetë lobimi rus në Shqipëri, temë e cila ishte dhe në tavolinën e diskutimeve të Kim me përfaqësuesit e partive politike./CNA.al

Lajmet e fundit nga