LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E pazakontë/ Një fshat i tërë dëshmon në SPAK

22 Qershor 2022, 13:01, Aktualitet CNA

E pazakontë/ Një fshat i tërë dëshmon në SPAK

Pasuria e dyshimtë e Bektash Shtëpenjës, pronar i një autokombanje, është bërë shkak që thuajse një fshat i tërë është thirrur dëshmitar në Prokurorinë e Posaçme.

240 banorë të fshatit kozare në Kuçovë po dëshmojnë me kërkesë të SPAK-ut dhe palës së akuzuar pro ose kundër Bektash Shtëpenjës, pronar i një autokombanje që korrte grurin në fshat.

Institucionet ligjzbatuese dyshojnë se ai ka pasuri të bërë me paratë e dhëna nga i biri, i cili është i dënuar për trafik droge dhe prostitucion në Itali.

Deri tani kanë dëshmuar 120 bujq që thonë "kemi korrur grurin me Bektashin dhe e paguajnë pa faturë se s'kemi pasur kurrë NIPT".

 

Lajmet e fundit nga