LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atmosferë elektrizuese në Festën e Birrës/ Pamje nga spektali madhështor me hitet e viteve ’90

19 Gusht 2023, 09:40, Aktualitet CNA

Atmosferë elektrizuese në Festën e Birrës/ Pamje nga

Edhe nata tretë e Festës së Birrës ishte mjaft elektrizuese dhe plot emocione për pjesëmarrësit e shumtë, të cilët zgjodhën Korçën si destinacionin për të kaluar pushimet.

Kjo pasi dhjetëra-mijëra qytetarë janë drejtuar për në Korçë në 3 netët e fundit për të shijuar gjithçka që kjo festë ofron, duke nisur nga Birra e markave të ndryshme, simboli i kësaj feste e deri tek ushqimet tradicionale.

Përveç birrës dhe ushqimeve, vizitorët e shumtë në qytetin juglindor kanë mundur të shijojnë edhe atmosferën fantastike të krijuar nga muzika e mirë, me hitet e përzgjedhura të viteve ’90.

Natën e tretë të Festës së Birrës e ndezën emrat e njohur të muzikës ndërkombëtare, siç janë grupet “Seven of Hearts”, “No Mercy”, “La Bouche” dhe “Ad Disha Hearts”.

Ata ofruan një spektakël të jashtëzakonshëm, disa pamje gtë të cilit po i sjellim më poshtë.

Festa e Birrës së në Korçë mbahet për të 17-in vit radhazi, duke e kthyer qytetin juglindor në kryeqendrën e festimeve verore për 5 netë.

Në Korçë ju presin edhe dy netë të tjera të magjishme, mos mungoni!/ CNA

 

Lajmet e fundit nga