LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama do të marrë pjesë më 28-29 gusht në Konferencën e Forumit Strategjik të Bled në Slloveni

18 Gusht 2023, 18:20, Aktualitet CNA

Rama do të marrë pjesë më 28-29 gusht në

Kryeministri Edi Rama do të marrë pjesë në Konferencën Ndërkombëtare të Forumit Strategjik të Bled, në Slloven.

Konferenca do të mbahet në datat 28-29 gusht.

Në datën 28 gusht nis paneli i liderëve, ku i hapet rrugë diskutimeve me tematika të ndryshme.

Forumi Strategjik i Bled (BSF) është një konferencë vjetore ndërkombëtare e organizuar që nga viti 2006. Ajo mbahet në Bled, Slloveni. Qëllimi i tij është të jetë një platformë për të shprehur opinione të kundërta për shoqërinë moderne dhe të ardhmen e saj. Është një konferencë udhëheqëse e liderëve të Evropës Qendrore dhe Juglindore. Forumi u inicua nga Qeveria e Sllovenisë./ CNA

Lajmet e fundit nga