LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U bllokuan gjatë natës te Qafa e Thellë, shpëtohen 2 turistë francezë

18 Gusht 2023, 14:02, Aktualitet CNA

U bllokuan gjatë natës te Qafa e Thellë, shpëtohen 2

Dy turistë francezë janë shpëtuar nga policia.

Ata kishin humbur orientimin gjatë natës dhe për këtë shkak, kishin mbetur të bllokuar në zonën e quajtur Qafa e Thellë.

Shpëtimi i tyre u bë i mundur pas 4 orësh kërkime. Ata fillimisht janë ndihmuar me ujë dhe me ushqim, dhe më pas janë shoqëruar nga punonjësit e Policisë, deri te vendi ku ishin akomoduar për qëllime turistike.

2 turistët francezë janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe kanë falënderuar punonjësit e Policisë për gatishmërinë e treguar.

Policia e Shtetit fton çdo qytetar/turist që gjendet në një nevojë që lidhet me detyrat funksionale të Policisë, të kërkojë ndihmë, dhe reagimi do të jetë i menjëhershëm./ CNA

Lajmet e fundit nga