LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ankesat e maturantëve/ Ministrja Kushi reagon për provimin e biologjisë

24 Qershor 2022, 19:30, Aktualitet CNA

Ankesat e maturantëve/ Ministrja Kushi reagon për provimin e

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka reaguar në lidhje me ankesat e maturantëve që kanë bërë sot provimin e biologjisë.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Kushi thotë se ka ndjekur me vëmendje shqetësimet dhe po bëhen konsultime me mësues dhe ekspertë të fushës për të vlerësuar cilësinë e testit.

Ajo deklaron se për çdo rast, do të merren të gjitha masat e nevojshme.

“Të dashur maturantë,

I kam marrë të gjitha mesazhet tuaja dhe i kam ndjekur me vëmendje shqetësimet në lidhje me testin e biologjisë.

Më poshtë gjeni linkun me skemën e vlerësimit të zgjidhjeve të publikuar nga QSHA dhe ndërkohë po konsultohemi me mësues dhe ekspertë të fushës për të vlerësuar cilësinë e testit.

Për çdo rast, ju sigurojmë që do të marrim të gjitha masat e nevojshme që ju të vlerësoheni sipas meritës dhe nivelit të arritjeve. Suksese!”, shkruan ministrja./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga