LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata rrëzon kërkesën e kardiologut të njohur/ Reagon Prifti: Njësoj si të më merrni jetën

24 Qershor 2022, 13:41, Aktualitet CNA

Gjykata rrëzon kërkesën e kardiologut të njohur/ Reagon

Apeli i Gjykatës së Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka rrëzuar kërkesën për heqjen e masës së pezullimit të ushtrimit të profesionit, për mjekun kardiolog Edvin Prifti.

Ndërkohë, vetë mjeku pas seancës ka thënë me ironi se nuk e kupton këtë vendim duke shtuar se “Nuk prishen provat duke operuar njerëzit nga zemra”.

Më tej, kardiologu i njohur tha se pezullimi nga detyra për të është sikur t’i marrësh jetën.

Të më pezullosh nga detyra është njësoj si të më marrësh jetën”, - tha ai.

Lajmet e fundit nga