LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Bullgaria, një fatkeqësi”/ Gazetari zbulon ‘sëmundjen’ e BE-së

23 Qershor 2022, 20:22, Aktualitet CNA
“Bullgaria, një fatkeqësi”/ Gazetari zbulon
Foto ilustruese

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Debati” në "A2CNN", është diskutuar mbi gjithçka që ndodhi në samitin e BE-së, ku Shqipëria dhe Maqedonia morën përgjigje negative për çeljen e negociatave për anëtarësimin në BE.

Indrit Maraku, producent i politikës në "A2CNN", theksoi deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili e konsideroi Bullgarinë si fatkeqësi.

“Kryeminstri tha se Bullgaria është një fatkeqësi, pasi sipas Ramës, BE ka një sëmundje dhe ka të bëjë me politikën e saj të zgjerimit që është marrë peng nga vendet e tjera. Sot është Bullgaria nesër mund të jetë një vend tjetër”, tha Maraku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga