LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I nxehti afrikan prek Shqipërinë/ Sa do të shënojë termometri në ditët në vazhdim

23 Qershor 2022, 16:45, Aktualitet CNA
I nxehti afrikan prek Shqipërinë/ Sa do të shënojë
Foto ilustruese

Meteorologët janë shprehur se Shqipëria është prekur nga i nxehti afrikan, ku termometri do të shënojë temperatura të larta nq ditët e fundit të muajit Qershor. 

Në ditët në vijim pritet që temperaturat të arrijnë deri në 38 gradë Celsius.

Sinoptikanët kanë parashikuar gjithashtu një verë të nxehtë dhe të thatë edhe gjatë muajit korrik./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga