LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabiti shtëpinë e Benzemasë/ Ish-drejtori i Ramës do të ekstradohet në Spanjë

24 Qershor 2022, 08:59, Aktualitet CNA
Grabiti shtëpinë e Benzemasë/ Ish-drejtori i Ramës do
Kryeministri Edi Rama

Ish-drejtori i Ujësjellës-Kanalizime në Kurbin, Alfred Prodani, i arrestuar për vjedhje, do të ekstradohet në Spanjë, në shtetin i cili e shpalli në kërkim.

Prodani do të përballet me drejtësinë në Spanjë, ndërkohë që Gjykata e Kurbinit pas përfundimit të afatit të paraburgimit 40-ditor, e ka lënë në burg pa afat deri në ekstradimin e tij.

Prodani u arrestua në qytetin e Laçit pasi që prej vitit 2013 ishte në kërkim nga autoritetet spanjolle si i përfshirë në grabitje me dhunë të banesave.

 

Grabiti shtëpinë e Benzemasë/ Ish-drejtori i Ramës do
Alfred Prodani

 

Një nga vilat që dyshohet se Prodani bashkë me persona të tjerë të kenë grabitur është ajo e yllit të Real Madridit, sulmuesit Karim Benzema.

Urdhër-arresti ndërkombëtar për vjedhjen e dhjetëra vilave në Spanjë, nuk e pengoi 41-vjeçarin të ulej në zyrat shtetërore dhe të mbante prej vitesh detyrën e drejtorit./CNA.al

Lajmet e fundit nga