LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi zbulon abuzimin me paratë e taksapaguesve/ Zbardh shifrën marramendëse

23 Qershor 2022, 21:50, Aktualitet CNA

Kryemadhi zbulon abuzimin me paratë e taksapaguesve/ Zbardh shifrën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka hedhur akuza të forta, duke thënë se po abuzohet me paratë e taksapaguesve shqiptarë.

E ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, me Ylli Rakipin, Kryemadhi tha se një shumë prej 10 miliardë lekësh janë marrë për tendera, punë, e cila nuk është bërë.

“Janë mbi 10 milionë dollarë të tenderuara me punë të pabërë. Janë marrë paratë, nuk është bërë puna. Raporti i KLSH-së thotë 180 milionë lekë, në dijeninë time janë 10 miliardë lekë. Do t’i vij dhe ujësjellësit, por për momentin jam e fokusuar tek inceneratorët”, tha Kryemadhi./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga