LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Paralizohen" seancat gjyqësore në 6 qytete/ Avokatët nuk heqin dorë nga bojkoti

24 Qershor 2022, 09:03, Aktualitet CNA

"Paralizohen" seancat gjyqësore në 6 qytete/ Avokatët

Avokatët në mbarë Shqipërinë, prej ditësh kanë bojkotuar seancat gjyqësore, si shenjë proteste mbi ndryshimet në hartën e re gjyqësore.

Mësohet se avokatët e Korçës do të vazhdojnë bojkotin, edhe në seancat për masat e sigurisë ditën e sotme dhe të nesërmen.

Ndërkaq, bojkoti vazhdon edhe në qytete si Lushnje, Shkodër, Krujë, Gjirokastër dhe Vlorë.

Në këto qarqe, avokatët do të paraqiten vetëm në seancat për masat e sigurisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga