LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasje në distancë me Bullgarinë/ Rama ironizues, vendos kushte

24 Qershor 2022, 11:09, Aktualitet CNA

Përplasje në distancë me Bullgarinë/ Rama ironizues, vendos

Pas reagimit të Ministrisë së Jashtme bullgare, e cila i ka quajtur të papranueshme deklaratat dhe gjuhën e përdorur nga kryeministri Edi Rama, kreu i qeverisë nuk ka vonuar të përgjigjet në rrjetet sociale.

Në postimin e tij, Rama ironizon reagimin e ministrisë së Jashtme si dhe vendos kushtin: Hiqni veton ose më duroni mua.

“Oh! Ministria e Jashtme e Bullgarisë ka një problem me mënyrën time të të folurit! Mjaft e drejtë. Edhe unë kam një problem me mënyrën se si Bullgaria dëshiron të zgjidhë çështjet bilaterale duke përdorur procesin e zgjerimit si mjet për rrëmbimin e dy vendeve të NATO-s! Është e lehtë: Hiqni VETO-n ose më duroni mua!”, shkruan Rama në "Twitter"./ CNA.al

Lajmet e fundit nga